Blachy Powlekane

 

 

BLACHY POWLEKANE

 

 

Blacha na ocynkowanej taśmie stalowej produkowana jest metodą coil-coating tzw. ciągłego powlekania walcami. W zależności od rodzaju i grubości powłoki lakierniczej mamy kilka najczęściej stosowanych produktów:

 

  1. Jeżeli powłoka jest gładka i jej grubość wynosi około 10-12 mikronów, są to zazwyczaj blachy stosowane do pomieszczeń wewnętrznych.
  2. Jeżeli powłoka jest gładka i jej grubość wynosi około 25 mikronów, możemy mówić o blachach Połyskowych do zastosowań np. na elewacje i dachy, budynki przemysłowe i inwentarskie.
  3. Jeżeli powłoka jest chropowata i jej grubość wynosi około 35 mikronów, mamy na myśli blachy Matowe, coraz częściej wybierane na pokrycia dachowe.
  4. Jeżeli struktura powłoka nie jest chropowata i nie ma wyrazistego połysku, to najczęściej jest to blacha z powłoką lakierniczą 50 mikronów tzw. HDX-y.
  5. Jeżeli struktura jest chropowata, a kolory na przemian wyraziste i cieniowane są to najczęściej powłoki bardzo odporne na zarysowania, z grubością powłoki lakierowej o grubości około 40 mikronów tzw. QUARCE lub ICE-kristal.
  6. Jeżeli struktura powłoki lakierniczej jest gładka z drobnym odciskiem na lakierze i grubą warstwą lakierniczą ok. 200-350 mikronów, wówczas są to blachy z powłoką Poliuretanową.