biuro@dachluczaj.pl
Łyski, ul. Warszawska 26, 16-070 Choroszcz
 
Oferta

Powłoki i kolorystyka Alucynk

Powłoka ALUCYNK

Stalowe taśmy Alucynk posiadają unikalną antykorozyjną metaliczną powłokę składającą się z aluminium (55%), cynku (43,4%) i dodatku krzemu (1,6%).

Każdy ze składników spełnia określoną funkcje,i poprawia parametry antykorozyjne powłoki. Aluminium oddziela rdzeń stalowy od szkodliwych czynników zewnętrznych, z kolei cynk pod wpływem warunków atmosferycznych tworzy tlenkową warstwę ochronną niezwykle trwałą i odporną na korozję, krzem poprawia parametry powłoki m.in. zwiększa twardość i wytrzymałość.

Podwyższone parametry tłoczne i antykorozyjne, sprawiają że, blacha jest wykorzystywana do produkcji np. tłoczonych haków rynnowych, pokryć dachowych na budynkach mieszkalnych (atrakcyjny połyskujący wygląd) jak również na budynkach inwentarskich (nawet 25 letnia gwarancja), jako elementy urządzeń AGD (bardzo dobre parametry odbijania ciepła i światła).

Jest szeroko stosowanym materiałem do głęboko tłocznych blachodachówek
modułowych, blach trapezowych na ściany, sufity i dachy.

Dla polepszenia procesu produkcji może być powlekana cienką przeźroczystą powłoką organiczną która powoduje, że powierzchnia jest śliska i dodatkowo zabezpiecza powłokę przed technologicznymi zarysowaniami podczas procesu produkcji.

 

Kolory na zdjęciach mają charakter orientacyjny i mogą się różnić od rzeczywistych ze zwględu na rodzaj i kąt padania światła na powłoki o różnych strukturach oraz ustawień monitora.

Kolorystyka