biuro@dachluczaj.pl
Łyski, ul. Warszawska 26, 16-070 Choroszcz
 
Oferta

Metalowa Kaseton

Opis produktu

Większość dachów jest skonstruowana w ten sposób, że ich spodnia część wystaje poza bryłę budynku, tworząc tzw. okap. Jest to element narażony na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, promienie słoneczne). Należy więc go w równie szczególny sposób chronić.

Sposobem na zabezpieczenie dachu przed niszczeniem, a jednocześnie estetyczne jego wykończenie jest montaż podsufitki. Może ona być wykonana z wielu materiałów, np. tworzywa sztucznego lub z blachy.

Wykonanie podbitki z paneli stalowych daje wiele korzyści. Przede wszystkim jest to materiał trwały, który w przeciwieństwie np. do PVC nie odkształca się. Opinię tę potwierdza wielu innych ekspertów. Poza wspomnianymi zaletami zwracają oni też uwagę na stosunkowo łatwy montaż. Najczęściej podbitka mocowana jest prostopadle do okapu. Można ją przytwierdzać bezpośrednio do krokwi lub na specjalnym stelażu z łat dachowych.

Nie mniej istotna, co walory użytkowe jest estetyka zastosowanego materiału. Podbitki wykonane ze stalowych paneli bardzo często imitują np. drewno.

Niezależnie jednak od różnic technologicznych w materiałach użytych do wykończenia okapu, należy pamiętać, że jest to element dachu, który odpowiada za jego wentylację. Bez niej cała konstrukcja narażona będzie na zniszczenie. Dlatego podbitka musi być tak wykonana, aby umożliwiała przepływ powietrza. Pomocne w tym może być np. zainstalowanie paneli ze specjalnymi otworami czy też listew wentylacyjnych.

Podbitka dachowa to niezwykle istotny element dekoracji budynku. Projektując ją nie warto iść na skróty stosując materiały niepewnej jakości. Szybko się może bowiem okazać, że coś, co miało dbać o trwałość i estetykę dachu.