biuro@dachluczaj.pl
Łyski, ul. Warszawska 26, 16-070 Choroszcz
 
Oferta

Kominki dachowe KBW do blachodachówki Barcelona

Opis produktu

Kominki dachowe są alteranatywą dla tradycyjnych murowanych kominów wentylacyjnych. Stosowane są jako składnik kończący ciąg wentylacji grawitacyjnej w budynkach. Pomagają w redukcji nadmiaru pary wodnej w pomieszczeniach.

Kominek KBW został wykonany z polipropylenu stabilizowanego (PP), odpornego na działanie promieni UV, a jego podstawa dopasowana jest do stalowego pokrycia blachodachówką Barcelona.

Opakowanie zawiera kominek wentylacyjny, rurę wywiewną, podstawę profilowaną wraz z uszczelką butylową, zestaw wkrętów (16 szt.)

Instrukcja montażu

Zaleza się montaż w temperaturze od +5° do +40°C

Przed przystąpieniem do prac montażowych należy starannie oczyścić i odtłuścić powierzchnię, do której będzie przylegała uszczelka butylowa. Środek podstawy powinien mieścić się w górze fali pokrycia.

Po przyłożeniu podstawy kominka w miejscu montażu, należy oznaczyć otwór w pokryciu, poprzez odrysowanie go od wewnętrznego otworu podstawy. Kolejno włożyć do podstawy rurę wywiewną i zatrzasnąć.

Odrysowany otwór należy wyciąć stosując odpowiednie narzędzia. Krawędzie otworu ostrożnie zagiąć na zewnątrz.

Zdjąć taśmę zabezpieczającą uszczelkę butylową, podstawę osadzić wokół wyciętego otworu, docisnąć i przytwierdzić za pomocą wkrętów farmerskich poczynając od góry (1 szt.), następnie dół (1 szt.) oraz boki (po 5 szt.).

Na przytwierdzoną podstawę nałożyć kominek, ustawić do pionu i przykręcić z podstawą 4 wkrętami.

 
 

Powiązane produkty